המושבה הגרמנית
חיפה

 

המושבה הגרמנית
חיפה

בואו לגלות איתנו את מייסדי  המושבה הגרמנית,.

את הסודות, המחבואים והאם התקיימו שם גם מפגשים ליליים.

נחזור אחורה בזמן לשנת 1868 , שם הכל התחיל - ונגלה גם איך זה נגמר...

אנחנו רוצים להיות צנועים, אבל זה קשה ...

ברצועה הקטנה ששמה המושבה הגרמנית, מתחבאת חתיכת היסטוריה.  דמויות שעל פנן , לא יגידו לכם הרבה , אבל הן בהחלט מתחבאות בתוך ההיסטוריה. אם אשאל אתכם בשלוף, מיהו כותב ההמנון, תדעו להגיד לי? יש כאלה שחושבים שלא קיימת יישות כזאת. והיא היתה קיימת. וקראו לה נפתלי הרץ אימבר, שתחנתו הראשונה בארץ, היא חיפה בתור מזכרו של לורנס אוליפנט, אנגלי, ממוצא דרום אפריקאי שהפך להיות גם ציוני נלהב.

תנסו לעצום לרגע עיניים ותדמיינו את נפתלי - איש הונגרי, חובב אלכוהול שכותב סיסמאות על קירות. מראשוני  הגרפיטאים, מתאהב גם באשתו של האיש ששכר אותו לעבודה.

באותה מושבה גם התגורר האיש שגילה את תל - מגידו, טמלרי שמאמין בביאת המשיח, וברעיון של קירוב העם  היהודי אל ציון  כדי לקדם את הגאולה. כמה סימבולי עבורו היה לגלות את תל מגידו, והוא רק ארכיאולוג חובב... המקצוע העיקרי שלו היה מודד, ואבא שלו היה מודד, שקראו לו דויד והוא היה זה שתכנן את המושבה....

ובאמת יש לנו עוד המון לספר לכם, אבל רק אם תירשמו. נספר לכם סיפור שזור היטב בדרמה, מתח והמון הומור וגם שירים ליד המדורה, וגם איזה כוס קפה טורקי מקומי, אבל זה תלוי אם תירשמו - אז יאללה - תירשמו!